15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаУште една трагична вест: Прерано не напушти Тони Николовски, наш колега новинар,...

Уште една трагична вест: Прерано не напушти Тони Николовски, наш колега новинар, и советник за медиуми на министерот за земјоделство.

Со голема тага и болка ве информираме дека на 56 годишна возраст почина Тони Николовски, основач и поранешен член на нашата редакција.

Николовски низ годините работеше во МРТВ, Канал 5, А1 телевизија и Агенција Анадолија. Беше прв соработник на сопственикот на „А1 телевизија“, управител на „А2 телевизија“ и дел од сите проекти на „Фондацијата Рамковски“.

По негова иницијатива и со негова поддршка во 2012 година започна со работа Бриф.мк.

Во моментот работеше како советник за медиуми на министерот за земјоделство.

Николовски беше голем пријател и соработник, а неговото заминување од нашите животи следи по долгата борба со коронавирусот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...