13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Уште една трагична вест: Прерано не напушти Тони Николовски, наш колега новинар,...

Уште една трагична вест: Прерано не напушти Тони Николовски, наш колега новинар, и советник за медиуми на министерот за земјоделство.

Translate (Eng):[gtranslate]

Со голема тага и болка ве информираме дека на 56 годишна возраст почина Тони Николовски, основач и поранешен член на нашата редакција.

Николовски низ годините работеше во МРТВ, Канал 5, А1 телевизија и Агенција Анадолија. Беше прв соработник на сопственикот на „А1 телевизија“, управител на „А2 телевизија“ и дел од сите проекти на „Фондацијата Рамковски“.

По негова иницијатива и со негова поддршка во 2012 година започна со работа Бриф.мк.

РЕКЛАМА

Во моментот работеше како советник за медиуми на министерот за земјоделство.

Николовски беше голем пријател и соработник, а неговото заминување од нашите животи следи по долгата борба со коронавирусот.

- Реклами -