6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСе сврши младиот и успешен виртуоз на виолина Илија Филиповски.

Се сврши младиот и успешен виртуоз на виолина Илија Филиповски.

Виолинистот на групата Маестро, Илија Филиповски, ја побара за жена својата девојка Анастасија. Романтично, на Матка, тој ѝ даде прстен, а сликата од запросувањето ја објави на социјалните мрежи.
„Таа рече ‘да’. Те сакам Анастасија“, напиша музичарот, кој ретко објавува слики со девојката…

Освен што свири во групата „Маестро“, Илија долги години е член и на ансаблот на „Танец“, а претходно свиреше и во оркестарот кој со години настапуваше во емисијата за народна музика „Зајди зајди“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...