17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Се сврши младиот и успешен виртуоз на виолина Илија Филиповски.

Се сврши младиот и успешен виртуоз на виолина Илија Филиповски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Виолинистот на групата Маестро, Илија Филиповски, ја побара за жена својата девојка Анастасија. Романтично, на Матка, тој ѝ даде прстен, а сликата од запросувањето ја објави на социјалните мрежи.
„Таа рече ‘да’. Те сакам Анастасија“, напиша музичарот, кој ретко објавува слики со девојката…

Освен што свири во групата „Маестро“, Илија долги години е член и на ансаблот на „Танец“, а претходно свиреше и во оркестарот кој со години настапуваше во емисијата за народна музика „Зајди зајди“.

РЕКЛАМА
- Реклами -