11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаАдвокатот кој го води случајот на претепаното дете во кочанско, за Точка:...

Адвокатот кој го води случајот на претепаното дете во кочанско, за Точка: „Никој нема право да се изживува врз дете, уште помалку да го снима и објавува“

13-годишно дете (Д.А.) од Скопје, беше жртва на брутално физичко насилство од страна на жителите на кочанската населба „Трајаново трло“ .

Овој немил настан се случил на 11-ти април, околу 20 часот. За жал, во медиумите не се објави видеото кое кружеше на социјалните мрежи, а во кое се гледа како 13-годишното дете е малтретирано од поголема група на луѓе.

Имено, адвокатот Срџан Амет, кој го води случајот на претепаното дете во кочанско, за ТОЧКА открива детали од громорозниот чин.

„Се работи за детенце од дисфункционално семејство, со законски застапник од центарот за социјална работа“, вели Амет за Точка и додава дека детето сега живее во згрижувачко семејство.

Во текот на денешниот ден биле извршени службени разговори со инспектор за малолетници во присуство на адвокатот Срџан Амет и претставници од центарот за социјална работа.

За повеќе детали кликнете на ТОЧКА

фото -точка

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...