25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Апасиев: Јас зедов кредит да си купам паркинг место, а Рашковски си...

Апасиев: Јас зедов кредит да си купам паркинг место, а Рашковски си купил земјиште, џип и хациенда.

Translate (Eng):[gtranslate]

Д- Р Д-р РАШКОВСКИ: купил земјиште за 100.000 ЕУР. Еден џип му кошта 75.000 ЕУР. Хациендата – цирка пола миљонче. Одморот у Мексико +15.000 ЕУР. Од патентите шитнати на Влада – уше неколку нули…
Д-р Апасиев: Зима 2.500 ЕУР нов кредит за да си купи паркинг за Алфата, напиша на својот ФБ профил пратеникот од Левица, Димитар Апасиев.

Апасиев во објавата се прашува:

Ах, животе, луталице. Требаше ли да упишам втор докторат?

РЕКЛАМА

- Реклами -