22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Kумановецот кој беше пријавен за исчезнат денес е пронајден мртов.

Kумановецот кој беше пријавен за исчезнат денес е пронајден мртов.

Translate (Eng):[gtranslate]

Шеесет и седумгодишниот кумановец по кого трагаше и семејството и полицијата е пронајден мртов во нива во населбата, на телото нема траги на насилство, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во 12:32 часот во СВР Куманово, Д.С. од Куманово пријавил дека пронашол починато машко лице додека извршувал земјоделски работи на нива во населбата Карпош.

-Од страна на лекар било утврдено дека на телото на починатиот нема траги на насилство, а по преземени мерки било констатирано дека се работи за С.М.(67) од Куманово за кого на 15 февруари годинава во СВР Куманово беше пријавено дека се оддалечил од домот- соопшти СВР Куманово.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Куманово, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на семејството.
SLOBODEN PECAT

РЕКЛАМА
- Реклами -