Битолчанец кој бил вработен во „Пошта на Македонија“ им се спротиставил на крадците.

На 14.04.2021 во 09.10 часот во СВР Битола било пријавено дека во експозитура на „Пошта на Македонија“ на ул.„Македонска фаланга“ во Битола две лица со закана кон вработениот се обиделе да ги одземат парите од дневниот промет, при што и физички го нападнале, но не успеале во намерата. Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Шеталиште

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here