2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаПочина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург и екс градоначалник на Кавадарци

Почина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург и екс градоначалник на Кавадарци

Почина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург кој беше избран за прв градоначалник на Кавадарци во 1996 година.

Тажната вест ја сподели актулениот градоначалник Митко Јанчев на неговиот Фејсбук профил.

– Ќе го паметиме како скромен политичар и народен човек кој довербата од граѓаните ја сфаќаше пред сѐ како обврска, а не како привилегија, напиша тој.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...