17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Почина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург и екс градоначалник на Кавадарци

Почина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург и екс градоначалник на Кавадарци

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина д-р Манчо Мицајков, специјалист хирург кој беше избран за прв градоначалник на Кавадарци во 1996 година.

Тажната вест ја сподели актулениот градоначалник Митко Јанчев на неговиот Фејсбук профил.

– Ќе го паметиме како скромен политичар и народен човек кој довербата од граѓаните ја сфаќаше пред сѐ како обврска, а не како привилегија, напиша тој.

РЕКЛАМА
- Реклами -