16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСе обиде да ја зафркне Лила Филиповска: „Лила, види што е нога,...

Се обиде да ја зафркне Лила Филиповска: „Лила, види што е нога, а не твојата“-„Јас гледам, ти глеј си жена ти“

Девојката која ни се смее од билбордите, а исто така досега многупати освоила бројни титули за убавина, меѓу кои и Мис на Македонија, Надица Димковска од Скопје, беше учесничка во „Се или нешто“ на телевизија Сител, за што деновиве пишуваше Вистина.мк.

 

Атрактивната Надица со својата височина направи Лила да се пошегува на своја сметка во однос на височината, па кажа камерите да не ги снимаат истовремено, за да не биде толку упадлива разликата.

Крајот беше најинтересен, кога Лила ја натера Надица да застанат една до друга, за гледачите и публиката убаво да видат колаква е разликата во височина меѓу нив.

 

Токму тој момент, Лила го објави на својот Инстаграм профил, а со кусото видео покрена лавина од коменатри од своите следбеници и обожаватели. Повеќето беа пофалби, но имаше и критики како за манекенката, така и за Лила. Посебно на еден од нив познатата водителка не додража без да возврати на „ударот“.

„Лила, види што е нога, а не твојата“- гласи коментарот на кој таа без влакна на јазикот имаше да го каже ова:

„Јас гледам, ти глеј си жена ти“, не остана рамнодушна иако и овој пат нашата најпозната ТВ водителка покажа и докажа дека знае да се пошегува на своја сметка, па дрти и кога е засенета од ваква сторјна и доста помлада убавица

.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...