9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Скопјанка нападната на Бит Пазар: Со метални шипки и го демолирале автомобилот.

Скопјанка нападната на Бит Пазар: Со метални шипки и го демолирале автомобилот.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 14.04.2021 во СВР Скопје, А.Д.(25) од Скопје, која управувала патничко возило „опел вектра”, со скопски регистарски ознаки пријавила дека околу 14.30 часот на подрачјето на Бит Пазар, била пресретната од патничко возило „опела астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.. Според пријавеното, А.А. се однесувал агресивно и со метален предмет го оштетил нејзиното возило.

РЕКЛАМА