0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Свет Српскиот стилист ja претвори неговата 86 годишна баба во филмска глумица.

Српскиот стилист ja претвори неговата 86 годишна баба во филмска глумица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Српскиот стилист Александар Драмиќанин, кој се грижи за беспрекорниот изглед на бројни јавни личности во Србија и регионот, вели дека неговата најголема инспирација е неговата 86-годишна баба Милоратка која живее на село.

А дека шминката и фризурата навистина прават разлика и можат да променат човек во целост сведочи оваа природна убавица која вештите раце на Драмиќанин ја претворија во вистинска холивудска дива.

Александар на својот инстаграм-профил ја сподели неверојатната трансформација на неговата баба воодушевувајќи ги своите следбеници, но и оние кои досега не биле запознаени со неговиот талент.

РЕКЛАМА