30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаСветСрпскиот стилист ja претвори неговата 86 годишна баба во филмска глумица.

Српскиот стилист ja претвори неговата 86 годишна баба во филмска глумица.

Српскиот стилист Александар Драмиќанин, кој се грижи за беспрекорниот изглед на бројни јавни личности во Србија и регионот, вели дека неговата најголема инспирација е неговата 86-годишна баба Милоратка која живее на село.

А дека шминката и фризурата навистина прават разлика и можат да променат човек во целост сведочи оваа природна убавица која вештите раце на Драмиќанин ја претворија во вистинска холивудска дива.

Александар на својот инстаграм-профил ја сподели неверојатната трансформација на неговата баба воодушевувајќи ги своите следбеници, но и оние кои досега не биле запознаени со неговиот талент.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...