25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче во посета на пациентот кој доби донирано срце: Да држиме...

Венко Филипче во посета на пациентот кој доби донирано срце: Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето на Верче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот Венко Филипче и лекарски тим утрово беа во посета на пациентот кој доби донирано срце. Филипче истакна дека е во стабилна состојба, и сега треба неговото тело да го прифати срцето.

„Утрово бевме во визита на пациентот кој е во стабилна состојба. Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето. Силно верувам дека ќе ја имаме втората успешна трансплатација на срце, а младиот пациент ќе добие шанса во животот. Заради ваквите подвизи и хуманата природа на докторската работа вредат сите непроспиени ноќи во салите за операција.“, напиша Филипче на „Фејсбук“.

УТРОВО БЕВМЕ ВО ВИЗИТА НА ПАЦИЕНТОТ КОЈ Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА. ДА ДРЖИМЕ СРЕЌА НЕГОВОТО ТЕЛО ДА ГО ПРИФАТИ СРЦЕТО….

РЕКЛАМА
- Реклами -