19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВенко Филипче во посета на пациентот кој доби донирано срце: Да држиме...

Венко Филипче во посета на пациентот кој доби донирано срце: Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето на Верче.

Министерот Венко Филипче и лекарски тим утрово беа во посета на пациентот кој доби донирано срце. Филипче истакна дека е во стабилна состојба, и сега треба неговото тело да го прифати срцето.

„Утрово бевме во визита на пациентот кој е во стабилна состојба. Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето. Силно верувам дека ќе ја имаме втората успешна трансплатација на срце, а младиот пациент ќе добие шанса во животот. Заради ваквите подвизи и хуманата природа на докторската работа вредат сите непроспиени ноќи во салите за операција.“, напиша Филипче на „Фејсбук“.

УТРОВО БЕВМЕ ВО ВИЗИТА НА ПАЦИЕНТОТ КОЈ Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА. ДА ДРЖИМЕ СРЕЌА НЕГОВОТО ТЕЛО ДА ГО ПРИФАТИ СРЦЕТО….

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...