25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Вчера беше Оф-роуд во Гостивар, денес Oф Полиција: СВР Тетово го идентификува...

Вчера беше Оф-роуд во Гостивар, денес Oф Полиција: СВР Тетово го идентификува момчето кое лудуваше со мотор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Од СВР Тетово информираат дека го идентификуваала и санкционира лицето, кој управувајќи четирицикл на 4 април во близина на крстосницата на улиците”Живко Брајковски” и “101” во Гостивар, преминува преку тротоарот и удирајќи со четирициклот оштетува сообраќаен знак. Се работи за 17-годишно момче кое денес беше повикано во полициска станица при што со него е извршен службен разговор  во Одделението за безбедност на патниот сообраќај во Гостивар.

За сторените прекршоци, нему му се изготвени му се два поднесоци по Законот за возила.

Извор: MMС
РЕКЛАМА
- Реклами -