7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Кој не би посакал ваков татко: Рашковски се им препишал на своите...

Кој не би посакал ваков татко: Рашковски се им препишал на своите деца.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, уште во декември минатата година започнал да го префрла целиот свој имот на име на малолетните деца, па сега тој нема ништо на свое име, објави Алсат, повикувајќи се на извори од Антикорупциска комисија.

Освен станот во Скопје од 65 квадратни метри, децата на Рашковски сега целосно поседуваат 11.000 квадратни метри во викенд населбата Побожје во подножјето на Скопска Црна Гора.

Како што пишува Алсат, на 25 јануари годинава откако завршил процесот на трансфер на имот, Рашковски од Општина Чујчер Сандево добил потврда дека двата плаца каде ќе гради се во викенд населбата, но и дека просторот е во градежна зона.

РЕКЛАМА

Тој е во куќен притвор од петокот за набавката на софтверот за сообраќај додека беше генерален секретар на Владата.

- Реклами -