31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Армијата доби 7.400 комплети гортекс униформи од Турција

Армијата доби 7.400 комплети гортекс униформи од Турција

Translate (Eng):[gtranslate]

Армијата доби нови 7.400 комплети гортекс униформи, како донација од Турција.Примопредавање на донацијата е најавено за денеска напладне во касарната „Илинден“, во присуство на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизкок.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -