29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваДиректорот на ЦУК Стојанче Ангелов си има двојник?!

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов си има двојник?!

Додека сте гледале некои научно-фантастични филмови за двојниците, сигурно сте се запрашале дали имате двојник некаде на планетата.

Ако верувате на едно неодамнешно истражување спроведено од научниците на Универзитетот во Аделаида во Австралија, веројатноста за вакво нешто е многу мала, меѓутоа постои, а ние ќе ве увериме во тоа. На социјалните мрежи кружи видео од двојникот на Стојанче Ангелов, многумина од вас ќе кажат е како кога не личат? ДА точно е на изглед не личат ама имаат многу заеднички работи… Една од нив е и кршењето на ќерамиди, а другата е што и двајцата не си ја знаат силата 🙂

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...