31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Забава Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов си има двојник?!

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов си има двојник?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека сте гледале некои научно-фантастични филмови за двојниците, сигурно сте се запрашале дали имате двојник некаде на планетата.

Ако верувате на едно неодамнешно истражување спроведено од научниците на Универзитетот во Аделаида во Австралија, веројатноста за вакво нешто е многу мала, меѓутоа постои, а ние ќе ве увериме во тоа. На социјалните мрежи кружи видео од двојникот на Стојанче Ангелов, многумина од вас ќе кажат е како кога не личат? ДА точно е на изглед не личат ама имаат многу заеднички работи… Една од нив е и кршењето на ќерамиди, а другата е што и двајцата не си ја знаат силата 🙂

РЕКЛАМА
- Реклами -