24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Пее како да е роден во Македонија: Јапонски оперски пејач ја испеа...

Пее како да е роден во Македонија: Јапонски оперски пејач ја испеа “Земјо македонска”

Translate (Eng):[gtranslate]

Тој на својот Јутуб канал редовно изведува македонска народна музика, а има илјадници прегледи од нашинци кои се воодушевени од неговите изведби.

Последната преработка на македонска песна е на познатата „Земјо македонска“ кој тој ја изведува брилијатно.

Убаво е кога ќе добиете потврда за прекрасната култура на сопствената земја од некој друг.

РЕКЛАМА

Погледнете:

- Реклами -