31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Приведен жител на Липково кој возел со фалсификувана возачка дозвола

Приведен жител на Липково кој возел со фалсификувана возачка дозвола

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 17.10 часот во Полициската станица Дебар бил приведен Ф.Б.(57) од општина Липково.

Како што соопштуваат од МВР, при извршена контрола, полициските службеници констатирале дека тој управувал патничко возило со фалсификувана возачка дозвола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -