24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Здравствените работници играат во салата „Борис Трајковски“ на песната Вакцина. (Видео)

Здравствените работници играат во салата „Борис Трајковски“ на песната Вакцина. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Овојпат Драган Спасов – Дац и Александар Митевски ја промовираа својата нова песна насловена „Вакцина“. Согласно актуелната тематика со вакцините против коронавирусот, Митевски и Спасов ја преработија „Марина“ од Роко Граната.

 

Песната стана инстант хит меѓу здравствените работници, сведочи и ова видео направено во салата „Борис Трајковски“ во Скопје….

РЕКЛАМА

- Реклами -