23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Рангелова: Toa што се случи на 27 април го осудувам, зошто утре...

Рангелова: Toa што се случи на 27 април го осудувам, зошто утре и пак да влезам во партија луѓето треба да знаат дека сакам искреност и правда.

Translate (Eng):[gtranslate]

Рангелова во емисијата „Само вистина“ рече и дека за повторно да се активира во партијата сака да види искреност, а не лицемерие и лажен националпатриотизам
Настаните од 27 април 2017 година не треба да се повторат, не само во Македонија, туку во која било земја, порача поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова на 4-годишнината од упадот во Собранието.

Во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ТВ, таа изнесе став дека за тој ден сите политички партии се виновни и рече дека за разлика од нејзини партиски колеги, таа го осудува насилство, но не се согласува со тоа обвинетите да се гонат за тероризам.

„Јас нема да кажам дека не се случи насилство за разлика од колегите и ќе го осудам. Мислам дека луѓето треба да одговараат за насилство, а не за тероризам. Точно е дека се случи насилство и е грозно кога го гледате тоа на телевизија“,

РЕКЛАМА

рече Рангелова.
Таа го коментираше и протестот од неделата велејќи дека е неодговорно да се организира таков настан во време на пандемија, а ја критикуваше и власта дека требало да го предупреди организаторот.

- Реклами -