29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаРангелова: Toa што се случи на 27 април го осудувам, зошто утре...

Рангелова: Toa што се случи на 27 април го осудувам, зошто утре и пак да влезам во партија луѓето треба да знаат дека сакам искреност и правда.

Рангелова во емисијата „Само вистина“ рече и дека за повторно да се активира во партијата сака да види искреност, а не лицемерие и лажен националпатриотизам
Настаните од 27 април 2017 година не треба да се повторат, не само во Македонија, туку во која било земја, порача поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова на 4-годишнината од упадот во Собранието.

Во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ТВ, таа изнесе став дека за тој ден сите политички партии се виновни и рече дека за разлика од нејзини партиски колеги, таа го осудува насилство, но не се согласува со тоа обвинетите да се гонат за тероризам.

„Јас нема да кажам дека не се случи насилство за разлика од колегите и ќе го осудам. Мислам дека луѓето треба да одговараат за насилство, а не за тероризам. Точно е дека се случи насилство и е грозно кога го гледате тоа на телевизија“,

рече Рангелова.
Таа го коментираше и протестот од неделата велејќи дека е неодговорно да се организира таков настан во време на пандемија, а ја критикуваше и власта дека требало да го предупреди организаторот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...