19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаЛукаревска: Ќе се кандидирам за претседателка на државата во 2029 година

Лукаревска: Ќе се кандидирам за претседателка на државата во 2029 година

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во видео објавено на Инстаграм каналот на младината на СДСМ вели дека во 2029 година ќе се кандидира за претседателка на државата.

На прашањето „Кога ќе се кандидирате за претседател на државата“, таа вели:
Следниот мандат, не овој сега, како му доаѓа, 2029 година“, порача Лукаревска оставајќи простор за толкување дали станува збор за сериозна намера или шега.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...