24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Трифун Костовски во целост ќе го подмири лекувањето на поранешниот македонски голман...

Трифун Костовски во целост ќе го подмири лекувањето на поранешниот македонски голман Драган Мутибариќ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Бизнисменот Трифун Костовски во целост ќе го подмири лекувањето на Драган Мутибариќ и ќе му овозможи рехабилитација во Негорски бањи, која ќе биде подмирена од негова страна, пренесува „Мак спорт“.

Eдeн од легендите на македонскиот спорт, Драган Мутибариќ (75), незаборавниот голман на Вардар, деновиве се соочува со најтешките моменти во својот живот. Некогашниот репрезентативец и идол на многу генерации неодамна имаше мозочен удар по што остана неподвижен, врзан за постела.

Инаку, помош за Мутибариќ најавија и Агенцијата за млади и спорт, Фудбалската федерација на Македонија, како и навивачката група “Комити“ која организира хуманитарна акција за популарниот Муто.

РЕКЛАМА
- Реклами -