22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Николоски: Сонувам за од Скопје до Солун со воз да се пристигнува...

Николоски: Сонувам за од Скопје до Солун со воз да се пристигнува за час и половина..

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешното гостување на Радио Лидер, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски објасни кој е неговиот сон за Македонија и како ја гледа пошироката слика за Македонија.
Опсервер: (ВИДЕО) Николоски: Сонот ми е патувањето Скопје – Солун со воз да е еден и пол час.

Денешен гостин во емисијата „Утро со Златев” е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. По прашање од новинарот Златев, Николоски рече дека не влегол во политиката за да биде дневно популарен политичар и дека сака да остави нешто позади себе. – Додека Зоран Заев се занимава со творски игри, јас размислувам како ВМРО-ДПМНЕ да понуди коцепт на ревизија на историските неправди, започна Николоски. Тој кажа како ја гледа политиката и кој е неговиот сон на долгорочен план за Македонија. – Јас размислувам како ние да направиме како еден човек да седне во центар во Скопје во железничка станица во воз и за час и половина да биде во Солун, потенцираше Николоски. Тој подетално го објасни неговиот сон.

РЕКЛАМА
- Реклами -