25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец го тренира јагнето за Велигден. (Видео)

Охриѓанец го тренира јагнето за Велигден. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешен ден пред точно една година овој Охриѓанец стана вистински интернет хит. Oвој градски лик секојдневно можеше да го забележат случајните минувачи по чаршијата или по кејот како трча со неговото јагненце, кое на вратот носеше панделка.

РЕКЛАМА
- Реклами -