23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Како прави домаќинки: Пејачките Марјана и Росана се пофалија со нивните јајца...

Како прави домаќинки: Пејачките Марјана и Росана се пофалија со нивните јајца на Фејзбук.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачка Маријана Новачевска, од дуото Маријана и Росана, иако долги години живее во Австралија, не престана да ја почитува традицијата и за Велики четврток ги вапса велигденските јајца. Црвени, како што е редот, но и сини, зелени и јајца со уникатни шари, а сликите ги објави на „Фејсбук“. „Македонци мои, луѓе мои, Македонио наша.

Нека деновите ви бидат осветлени со сонце, дарувајте љубов, мир и спокој себеси и секому. Да сте ми здрави, живи, весели и од Бога благословени. Среќен нека ни е Велигден“, напиша Маријана.
Пријателите ја пофалија и ѝ напишаа дека секоја година ги изненадува со уникатни креации: „Колку љубов и трпение си вложила во секое јајце, браво..

РЕКЛАМА
- Реклами -