13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Кралица го возела, има изминато само 4.000 км: Луксузниот автомобил на кралицата...

Кралица го возела, има изминато само 4.000 км: Луксузниот автомобил на кралицата Елизабета ставен на продажба..

Translate (Eng):[gtranslate]

Луксузниот автомобил бил повлечен од возниот парк на Кралицата во 2015. година а минал нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Дејли Меил. Фактот дека кралица се возела во Бентлито ја зголемува неговата цена.
Салонот на автомобилите „Bramley Motor Car“ близу Гилдфорд во Сари го продава одлично сочуваниот зелен Barnato Bentley Mulsanne, со мала километража, чиј претходен сопственик била – кралицата на Англија.
Луксузниот автомобил бил повлечен од возниот парк на Кралицата во 2015. година и минал нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Daily Mail. Фактот дека кралица се возела во Бентли ја зголемува неговата цена. Сличен автомобил сокој кралицата Елизабета Втора само повремено се возела се нуди за 80.000 фунти, а ова приближно може да достигне и до 200.000 фунти.

РЕКЛАМА
- Реклами -