Почина синот на Кристијано Роналдо за време на пораѓај !!!

Кристијано Роналдо во моментот на радост ја соопшти и трагичнатаа вест. Кристијано на Инстаграм соопшти дека неговата сопруга Георгина родила близнаци, женското бебе е здраво, а машкото за жал починало.

Роналдо на својот Инстаграм профил објави дека едно дете од близначката бременост на Георгина Родригез починало!Според зборовите на португалскиот фудбалер, момчето кое го носела неговата сопруга е родено мртво, додека во овие моменти тоа што раѓањето на девојчето поминало добро им дава сила да издржат.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here