31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Заев и Филипче даруваа крв,а по повод 1 Мај – Меѓународниот ден...

Заев и Филипче даруваа крв,а по повод 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот

Translate (Eng):[gtranslate]

„По повод 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот, заедно со министерот за здравство,
Венко Филипче
даруваме крв и сме првите дарители во реновираниот оддел за трансфузиологија при Општата Болница во Струмица.🩸❤️

По цели 35 години Струмица добива целосно реновиран и опремен оддел за трансфузиологија кој ќе функционира во комплетно нови услови и ќе ги опслужува крводарителите од Струмица, но и од поширокиот регион. Со ова ги унапредуваме услугите на јавното здравство, ги зголемуваме капацитетите и ги подобруваме условите за работа на здравствените работници,стои во Фејсбук статусот на Зоран Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -