17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец пронајден починат во автомобил на паркинг кај „Горна Порта“

Охриѓанец пронајден починат во автомобил на паркинг кај „Горна Порта“

Translate (Eng):[gtranslate]

На 30.04.2021 година во 20.10 часот во СВР Охрид пријавено е дека во автомобил на паркинг во близина на „Горна Порта“ во Охрид е пронајдено починато лице.

-Од извршениот увид констатирано е дека станува збор за М.Ј.(55) од Охрид, а лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

По насоки на јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

РЕКЛАМА
- Реклами -