9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Полициски час нема да има само вечерва, од утре повторно забрана

Полициски час нема да има само вечерва, од утре повторно забрана

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицискиот час за Велигден нема да важи само вечерва, иако голем дел од граѓаните мислат дека слободно ќе можат да се движат и во сабота и во недела.

Слободното движење на граѓаните ќе им биде возможно денеска, утре повторно полицискиот час ќе започне во 21 часот.

– Исклучок од забраната и посебниот режим на движење се вечерните часови меѓу 1 и 2 мај, односно за време на верскиот празник Велигден, и вечерта меѓу 13 и 14 мај за време на верскиот празник Рамазан Бајрам, стои во владината одлука.

РЕКЛАМА