23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Турист од Јапонија пријавил дека бил нападнат на плоштадот во Скопје.

Турист од Јапонија пријавил дека бил нападнат на плоштадот во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

37-годишен Јапонец вчера попладне во полицијата пријавил дека бил нападнат
на плоштадот „Македонија“ во Скопје. „На 30.04.2021 во 16.15 часот било
пријавено дека околу 15.30 часот, пред угостителски објект на плоштад „Македонија“, И.К.(37) од Јапонија бил физички нападнат од едно лице“, соопшти МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -