7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Забава Дедо попе претерал малку со ракијата... (Видео)

Дедо попе претерал малку со ракијата… (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави и видео како се прославува Велигден во Русија, дедо попе се опуштил малку со алкохолот па верниците ги благословуваше на еден поинакув начин со светата водичка..

 

РЕКЛАМА
- Реклами -