21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Син ми Антониј опасен политичар е, ми вика – тато најдобра...

Мицкоски: Син ми Антониј опасен политичар е, ми вика – тато најдобра скара правиш !!!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата официјална фејсбук страна преку статус го честита големиот христијански празник Велигден споделувајќи фотографии на кои тој ја спрема скарата.

Честит Велигден. Христос воскресе.
Моменти поминати со семејството, безценето…, денес јас бев задолжен за скарата, Антониј вика тато најдобра скара ти правиш (опасен политичар е тој 😁), Јован и Душица со тинејџерски “маки” 🤭, а Христијан чека тетин да заврши со кебапите на жар. Ладно пиво во рака, кебапи на жар, сонце и многу среќни, весели лица.
Ви посакувам мир во душата, љубов во срцата, насмевка на лицето и бог со нас, народе македонски! – напиша Мицкоски

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...