22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Мртва девојка пронајдена на стариот пат од Охрид за Струга

Мртва девојка пронајдена на стариот пат од Охрид за Струга

Translate (Eng):[gtranslate]

Безживотно тело на женско лице е пронајдено денеска во близина на викенд-куќа крај стариот пат што води од Охрид кон Струга.

Првичните непотврдени информации укажуваат дека се работи за женско лице на возраст од триесеттина години, а телото е пронајдено на потегот спроти Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо”.

Екипа на крим-техника на полицијата врши увид на лице место, по што ќе бидат соопштени повеќе информации за околностите и причините за настапувањето на смртта.

РЕКЛАМА
- Реклами -