Дарко Влогс: Малкумина знаат дека два пати се имам обидено да си го одземам животот-Oмилениот камионџија си ја отвори душата…

Дарко Влогс – име кое на Инстаграм екипата ѝ е добро познато.

За останатиот свет – Дарко Јефремов е 32 годишен камионџија, кој живее и работи во Америка. Неговиот Инстаграм профил брои повеќе од 100.000 следбеници, а цела ‘младина’ од земјава, сите светски, па и домашни случувања, најпрвин ги дознава оттаму.

Јефремов на својот Инстаграм профил споделува разни ‘мемиња’, објавува видеа и фотографии од неверојатни случки низ земјава (кои неговите следбеници претходно му ги испраќаат), поради што важи за еден од најпозитивните ликови на оваа платформа.Нема достапен опис

Дарко најчесто го гледаме во улога на камионџија, како прави забавни видеа, може да видиме и некоја фотографија од прекрасната Америка, но речиси и ништо подетално не знаеме за него.

32-годишниот забавен лик ‘од Инстаграм’, всушност има и не така лесно минато.

Во рубриката „Дали сте знаеле дека“ за ТОЧКА ТВ, тој нѝ откри дека бил во брак дури 4 месеци, а се развел бидејќи поранешната сопруга користела нар/котици.

Дарко двапати се обидел да се са/моубие, поминувал низ тежок период, но вели дека сега е посилен од било кога.

Откри интересен детаљ и за неговата девојка, а дознаваме и дека наскоро ќе му се исполни најголемиот сон.

ТОЧКА ТВ.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here