7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Мир да си најдеш: Ова е жената што е убиена во...

Мир да си најдеш: Ова е жената што е убиена во објект кај „Андон Дуков“

Translate (Eng):[gtranslate]

Починатата Мирјана М. ( 35 ) која е пронајдена мртва во објект кај кампот Андон Дуков најверојатно е убиена – дознава News1.mk од извори во истрагата.

Како што дознаваме во просторијата во која пронајдено безживотното тело имало повреди на главата и крв и траги на насилство, а искршен бил и телевизорот.

СВР Охрид денес соошшто дека На 3-ти мај 2021 година, во 08:20 часот во СВР Охрид, С.Д. пријавил дека во куќа во близина на болницата „Св. Еразмо“ во Охрид ја пронашол почината 35-годишната М.М. од Охрид, со која живеел заедно во куќата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал дека починатата имала повреда на главата, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција, информираат од СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -