15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Во охридското село Лескоец пронајдена граната со калибар од 55 милиметри.

Во охридското село Лескоец пронајдена граната со калибар од 55 милиметри.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 04.05,2021 во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во нива во охридското село Лескоец била пронајдена граната.

Од извршениот увид било констатирано дека се работи за неексплодирана артилериска граната калибар 55 милиметри, која потекнува од периодот на Првата светска војна.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -