Во охридското село Лескоец пронајдена граната со калибар од 55 милиметри.

На 04.05,2021 во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во нива во охридското село Лескоец била пронајдена граната.

Од извршениот увид било констатирано дека се работи за неексплодирана артилериска граната калибар 55 милиметри, која потекнува од периодот на Првата светска војна.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here