13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Генералниот секретар на владата Мухамед Зекири прими кинеска вакцина

Генералниот секретар на владата Мухамед Зекири прими кинеска вакцина

Translate (Eng):[gtranslate]

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири денеска ја примил првата доза од кинеската вакцина „Синофарм“.

Оваа вест тој ја објави на својот профил, каде упати и апел до сите граѓани да придонесат во борбата против невидливиот непријател ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -