14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Драма со среќен крај: Охридската полиција го пронајде 4 годишното момче кое...

Драма со среќен крај: Охридската полиција го пронајде 4 годишното момче кое се загубило во непосредна близина кај плажата Горица 3.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 05.05.2021 година во 19.15 часот, полициски службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, во близина на паркинг просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид, го пронајдоа 4 – годишното дете, кое, претходно во 17.50 часот, од родителите беше пријавено дека се загубило кај скејт паркот на пешачката патека после каналот „Студенчишта“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -