9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаДрама со среќен крај: Охридската полиција го пронајде 4 годишното момче кое...

Драма со среќен крај: Охридската полиција го пронајде 4 годишното момче кое се загубило во непосредна близина кај плажата Горица 3.

На 05.05.2021 година во 19.15 часот, полициски службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, во близина на паркинг просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид, го пронајдоа 4 – годишното дете, кое, претходно во 17.50 часот, од родителите беше пријавено дека се загубило кај скејт паркот на пешачката патека после каналот „Студенчишта“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...