22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонски актери снимаат филм во полициски униформи, а многумина помислија дека се...

Македонски актери снимаат филм во полициски униформи, а многумина помислија дека се вистински полицајци кои ја злоупотребуваат службената униформа за на ТикТок.

Денес повторно се шири лага низ социјалните мрежи како вработени лица во МВР ја злоупотребиле својата униформа и оружје, за да снимаат клипчиња за на ТИКТОК. Но тоа е уште една од низата на лаги кои се шират во Македонија. Шило Магазин го исконтактира и режисерот на филмот Мартин Цветскоски да објасне за што се работи и како ќе се вика новиот филм кој крена огромна прашина на социјалните мрежиНема достапен опис

Почитувани,
Јас Мартин Цветковски, режисер и продуцент на новиот Македонскi филм “Најголемата вистина”, Ви се обраќам во врска со видеото кое беше објавено на ТикТок од наша страна, а потоа злоупотребено од поединци за “напад” и омаловажување на Полицијата.

Прво:
Видеото кое толку многу ве “трогна” е направено како дел од нашиот филмски материјал, и за нашиот ТикТок профил, кој ќе се вика ”Најголемата Вистина”
Второ:
Сите ликови кои ги гледате на истото видео се ГЛУМЦИ, АРТИСТИ и СТАТИСТИ, кои се ангажирани на проектот- филмот и НЕ СЕ полицајци, ниту вработени во МВР.

Трето:
Униформите, се добиени од Министерството за Внатрешни Работи, со уредна дозвола, за користење во нашиот проект.

Четврто:
“Пиштолите” кои ги гледате на видеото се пластични играчки, или копии кои се користат секаде за снимање на филмови и серии….Нема достапен опис

Понатаму,
Ликовите кои го превземале видеото од ТИКТОК, од нашиот профил, НЕМОЖЕ да не виделе дека се работи за филм, али сепак – ајде ке плукаме по полицијата и ќе глумиме “засегнати” граѓани.
Воедно, превземање неовластено, на филмски материјал, како автор, и продуцент на филмот, а потоа неовластено објавување на истиот… мислам не треба да се објаснува што следи.

Како и да е…
Се работи за нов Македонски филм- “Најголемата вистина”, кој го снимаме од минатата година, и кој би требало да биде готов до летово.

Жанрот е Криминалистика, Мистерија, Трилер, Драма, во кој учествува секако и Македонската полиција за откривање на “сериски убиец” во филмот.

Министерството за Внатрешни Работи е еден од главните помагатели на овој проект, со уредно издавање на полициски униформи, возила и слично, со уредни дозволи.

Во продолжение ќе ви ја прикажеми и лагата која кружи на социјалните мрежи.

Нема достапен описНема достапен описНема достапен опис

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...