15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Македонски актери снимаат филм во полициски униформи, а многумина помислија дека се...

Македонски актери снимаат филм во полициски униформи, а многумина помислија дека се вистински полицајци кои ја злоупотребуваат службената униформа за на ТикТок.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес повторно се шири лага низ социјалните мрежи како вработени лица во МВР ја злоупотребиле својата униформа и оружје, за да снимаат клипчиња за на ТИКТОК. Но тоа е уште една од низата на лаги кои се шират во Македонија. Шило Магазин го исконтактира и режисерот на филмот Мартин Цветскоски да објасне за што се работи и како ќе се вика новиот филм кој крена огромна прашина на социјалните мрежиНема достапен опис

Почитувани,
Јас Мартин Цветковски, режисер и продуцент на новиот Македонскi филм “Најголемата вистина”, Ви се обраќам во врска со видеото кое беше објавено на ТикТок од наша страна, а потоа злоупотребено од поединци за “напад” и омаловажување на Полицијата.

Прво:
Видеото кое толку многу ве “трогна” е направено како дел од нашиот филмски материјал, и за нашиот ТикТок профил, кој ќе се вика ”Најголемата Вистина”
Второ:
Сите ликови кои ги гледате на истото видео се ГЛУМЦИ, АРТИСТИ и СТАТИСТИ, кои се ангажирани на проектот- филмот и НЕ СЕ полицајци, ниту вработени во МВР.

РЕКЛАМА

Трето:
Униформите, се добиени од Министерството за Внатрешни Работи, со уредна дозвола, за користење во нашиот проект.

Четврто:
“Пиштолите” кои ги гледате на видеото се пластични играчки, или копии кои се користат секаде за снимање на филмови и серии….Нема достапен опис

Понатаму,
Ликовите кои го превземале видеото од ТИКТОК, од нашиот профил, НЕМОЖЕ да не виделе дека се работи за филм, али сепак – ајде ке плукаме по полицијата и ќе глумиме “засегнати” граѓани.
Воедно, превземање неовластено, на филмски материјал, како автор, и продуцент на филмот, а потоа неовластено објавување на истиот… мислам не треба да се објаснува што следи.

Како и да е…
Се работи за нов Македонски филм- “Најголемата вистина”, кој го снимаме од минатата година, и кој би требало да биде готов до летово.

Жанрот е Криминалистика, Мистерија, Трилер, Драма, во кој учествува секако и Македонската полиција за откривање на “сериски убиец” во филмот.

Министерството за Внатрешни Работи е еден од главните помагатели на овој проект, со уредно издавање на полициски униформи, возила и слично, со уредни дозволи.

Во продолжение ќе ви ја прикажеми и лагата која кружи на социјалните мрежи.

Нема достапен описНема достапен описНема достапен опис

- Реклами -