14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Чесен Ром од Кoчани се пофали со своите пари: Доста работев како...

Чесен Ром од Кoчани се пофали со своите пари: Доста работев како аргат, сега ќе си отворам сопствен бизнис.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пари заработени со чесна работа мака и пот. После долгата работа ако аргат овој Кoчанчанец се одлучил својата печалба да ја волжи и да си купи комбе со кое ќе собира старао железо и ќе биде сам свој газда,а не да му аргатува на некој за една дневница…

РЕКЛАМА
- Реклами -