27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Сообраќајка во Кавадарци: Се судриле трактор и автомобил, има и повредени...

Сообраќајка во Кавадарци: Се судриле трактор и автомобил, има и повредени…

Translate (Eng):[gtranslate]

СООБРАЌАЈКА КАЈ „ДРЕКСЕЛМАЈЕР“, ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

Во сообраќајна несреќа, која се случила попладнево на влезот во Кавадарци, повредено е едно лице, дознава ТАЗЕ. Се судриле трактор и возило, едно лице е пренесено во кавадаречката болница.

Се врши увид и засега повеќе детали околу несреќата нема….

РЕКЛАМА

Тазе

- Реклами -