Земјотрес од 5,2 рихтери ја стресе Грција- Земјотресот го почуствуваа и жителите на Битола и Охрид

Силен земјотрес со магнитуда од 5.2 степени според рихтер вечерва околу 23 часот и 31 минута ја стресе Грција.

Земјотресот според сервисот ЕМСЦ, бил на 14 југозападно од Костур, Грција.

Потресот е почуствуван во југозападна Македонија. Граѓаните на социјалните мрежи алармираат дека тресело во Битола, Охрид, Струга…

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here