14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Членовите на Вмро Дпмне се простуваат од својот пријател и активист Боби...

Членовите на Вмро Дпмне се простуваат од својот пријател и активист Боби Кипријановски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Жаклина Пешевска, пратеник и претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја сподели жалната вест за прераната смрт на Боби Крипријановски.

Со длабоко жалење во душата, ја примив веста за прераната смрт на Боби Кипријановски. Боби беше голем другар, полн со живот и љубов кон Македонија и ВМРО! Месниот комитет Кирил Петрушевски и Општинскиот комитет Гази Баба загубија голем активист а Општина Гази Баба вреден работник! Изразувам искрено сочувство до неговото семејство. Бог да го прости!

РЕКЛАМА
- Реклами -