27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија А1он: Убиениот во Бутел e Камер Идризи, близок човек на СДСМ.

А1он: Убиениот во Бутел e Камер Идризи, близок човек на СДСМ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Камер Идризи, роден во 1978 година, е лицето кое вечерва загина во
престрелката во скопски „Бутел“, дознава „a1on“ од доброупатени полициски извори. Идризи е лице познато за полицијата, а според нашите извори, во престрелката тешко ранет е и неговиот внук.
Убиството се случи доцна вечерва, на раскрсницата од булеварите „Босна и
Херцеговина“ и „Христијан ТодоровскиКарпош“. Од МВР за „А1он“ веќе потврдија дека од првичните информации знаат дека е пукано од возило кон друго возило марка „голф“ во кое се превезувале две лица…

За повеќе детали тука a1onМожно е да е слика од 1 лице и надвор

РЕКЛАМА
- Реклами -