27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Убиство во скопската населба Бутел 2- Голем број на полициски единици се...

Убиство во скопската населба Бутел 2- Голем број на полициски единици се излезени на терен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на терен.

„Пред 10-тина минути имаме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, велат од МВР.

Неофицијално, едно лице е починато со иницијали К.И., а на терен се три амбулантни возила.

РЕКЛАМА
- Реклами -