10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Свет На просјак му понудија работа наместо пари, ги одби без око да...

На просјак му понудија работа наместо пари, ги одби без око да му трепне. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Среќата некогаш знае да им се насмевме дури и на оние кои просат за да преживеат по улиците. Но некогаш сами си бегаме од неа. Токму такво необично видео ни доаѓа од улиците на Мексико.

Еден човек кој проси му пријде пришол на возач на улицат кој беше паркиран и го замоли да му даде пари да купи нешто да јаде.

Возачот му рече дека во моментот нема пари, но дека е сопственик на фарма и му понуди да работи за него како земјоделец.

РЕКЛАМА

Сепак, човекот ја одби работата затоа што, како што вели, „не сака да работи“.

– Не можам. Не ми се допаѓа тоа, не сакам да работам – рече тој.

Кога возачот го праша дали повеќе сака да проси отколку да заработува, тој одговори потврдно.

– Не сакам работа. Луѓето секогаш ми даваат пари да јадам – ​​рече, меѓу другото, човекот кој го изнервираа и разочара потенцијалниот работодавец.
Пишува Вечер.