15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Д-р Вело Маркоски сериозно навлезе во музичките води, тој овој пат ја...

Д-р Вело Маркоски сериозно навлезе во музичките води, тој овој пат ја испеа песната ”Битолчанки”

Translate (Eng):[gtranslate]

Докторот Вело Марковски е еден од неколкуте лекари, кои со своите медиумски настапи се истакна во оваа пандемиска криза, особено на нејзиниот почеток, пред повеќе од една година.

Неговото прво интервју, од почетокот на пандемијата, во кој се осврна на употребата на респираторите, стана особено популарно во целиот регион.

Неговите ставови и изјави предизвикуваа особено внимание, коментари и реакции во јавноста, но не само во нашата држава, туку и пошироко.

Денес доктор Вело Марковски повторно ги изненади своите фанови на социјалните мрежи. Тој постави статус со линк до видео на Јутјуб и гордо изјавува дека ја снимил својата втора песна ”Битолчанки”
Во продолжение ви ја прикажуваме неговата песна..