21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Вело Маркоски сериозно навлезе во музичките води, тој овој пат ја...

Д-р Вело Маркоски сериозно навлезе во музичките води, тој овој пат ја испеа песната ”Битолчанки”

Докторот Вело Марковски е еден од неколкуте лекари, кои со своите медиумски настапи се истакна во оваа пандемиска криза, особено на нејзиниот почеток, пред повеќе од една година.

Неговото прво интервју, од почетокот на пандемијата, во кој се осврна на употребата на респираторите, стана особено популарно во целиот регион.

Неговите ставови и изјави предизвикуваа особено внимание, коментари и реакции во јавноста, но не само во нашата држава, туку и пошироко.

Денес доктор Вело Марковски повторно ги изненади своите фанови на социјалните мрежи. Тој постави статус со линк до видео на Јутјуб и гордо изјавува дека ја снимил својата втора песна ”Битолчанки”
Во продолжение ви ја прикажуваме неговата песна..

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...