22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Скопјанец со бомба кашикара им влегол во двор на двајца негови сограѓани...

Скопјанец со бомба кашикара им влегол во двор на двајца негови сограѓани !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 14.05.2021 околу 01.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Т.(55) од Скопје, затоа што околу 00.00 часот влегол во двор од куќа на ул.„Петар Драпшин“, каде што седеле Г.А.(33) и Б.Д.(30), двајцата од Скопје, и извадил бомба кашикара, која успеале да му ја одземат.

С.Т. бил приведен во Полициска станица Кисела Вода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -