15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Македонските државјани да не одат во Израел

Македонските државјани да не одат во Израел

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, имајќи ја во предвид ескалацијата на безбедносната состојба во Израел, сугерира на македонските државјани да избегнуваат патувања во или транзит низ земјата.
„За македонските државјани затекнати во Израел, за сите дополнителни информации или помош да се обратат до Амбасадата на Република Северна Македонија во Тел Авив на мобилен +972549096965 или некој од SOS броевите објавени на веб страната на Министерството“, се наведува во соопштението од МНР.

РЕКЛАМА
- Реклами -