19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија На местото од Радмила Шекеринска доаѓа Сања Лукаревска..

На местото од Радмила Шекеринска доаѓа Сања Лукаревска..

Translate (Eng):[gtranslate]

Спореди информациите со 682 гласа „за“ и два „против“, Лукаревска беше избрана на денешниот 26. конгрес на партијата. Таа доаѓа на местото на Радмила Шекеринска која два мандати беше на оваа позиција.

РЕКЛАМА
- Реклами -